На меморіальному комплексі “Вічної слави” Луцька зріжуть 24 всохлі дерева.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Серед них 14 – сріблясті ялини. Екологи з міськради кажуть, що деякі з дерев можуть бути небезпечними і для рослин, які ростуть поруч, оскільки захворіли короїдом та іншими шкідниками.

“При знесенні насаджень треба робити це дуже акуратно, щоб не залишалися гілки, прибирати місце після видалення. І основний метод – це спалювання, щоб ці шкідники не поширювалися далі”, – пояснила Оксана Лисак, начальниця відділу екології Луцькради.

Причин всихання декілька. Одна з них: ялини скидають свої голки лише раз в два-три роки. Відповідно, порівняно зі звичайними листовими деревами, у них накопичується більше токсичних речовин, які нищать рослину зсередини. А у міському повітрі та ґрунті таких токсинів – чимало, тому це дерево взагалі не годиться для урбанізованих умов.

Крім того, ялина – нетиповий для нашої місцевості вид, якому непросто в наших кліматичних умовах, до того ж, під час глобального потепління.

“Всі хвойні насадження на цій території штучно створені, тобто, насаджені людиною. І це, звичайно, той фактор, який сприяє тому, що рослина відмирає раніше”, – каже вона.

Наразі усі необхідні дозволи та документи зібрані, тож спилювати дерева почнуть вже з наступного тижня. Тим часом спеціалісти вирішуватимуть, які ж дерева посадити замість зрізаних. Розглядають павловнії, оскільки ця рослина добре живе у міських умовах із загазованим повітрям. Втім, остаточно вирішать вже навесні.

Більше – у сюжеті.