На митному посту Луцьк вже 5 день не розмитнюють запчастини для тролейбусів.

З такими скаргами до редакції 12 каналу звернувся представник луцької компанії.

«Ми імпортуємо комплектуючі для виробництва тролейбусів, тут їх розмитнюємо і вже на власному виробництві будуємо тролейбуси», – розповів представник компанії “БКМ-Україна” Сергій Горлач.

Компанія підписала контракт з ЄБРР і постачають тролейбуси в різні міста України. Чотири дні тому, за словами чоловіка, на митний пост Луцьк заїхали кузови тролейбусів. Брокери компанії подали всі необхідні декларації для проведення митного оформлення. Однак питання досі не зрушило з місця.

«5 день, як ми з митниці не отримуємо відповіді. Тобто в митниці є два шляхи вирішення питання: це чи оформити вантаж, згідно з митною декларацією, яка подана, або відмовити в оформленні цього вантажу», – пояснює Сергій Горлач.

Він запевняє, представники Луцького митного посту не коментують ситуацію. Лише натякають, аби підприємець поїхав на розмову в Рівне до вищого органу – Поліської митниці, відповіді від якої ще немає. Представників компанії таке ставлення обурює, адже в них зупинилося виробництво – люди не мають роботи.

«Ми ризикуємо отримати штрафні санкції за невиконання контракту», – наполягає Сергій Горлач.

Працівники митного посту відмовились коментувати ситуацію і журналістам. Тож вони написали офіційне звернення до начальника Поліської митниці.

Представник компанії каже, що раніше таких проблем не було. Митники, згідно із законом, мають п’ять робочих днів, аби надати відповідь на наш запит. А тим часом робота на підприємстві фактично зупинилася.