Новообраний селищний голова Шацька Сергій Карпук заявив, що у вирішенні проблеми обміління Світязя надто багато політики і мало реальних дій.

Про це очільник громади розповів у програмі “Актуально” на 12 каналі.

Він каже, що головна причина обміління – це зміни клімату.

«З тієї інформації, що ми маємо, яку ми збирали протягом двох років, все-таки основною проблемою обміління Світязя є кліматичні зміни. Хтось називає вплив людини, хтось вплив Хотиславського кар’єру, діяльність господарських підприємств, але основне – кліматичні зміни», – заявив Сергій Карпук.

Він зазначив, що минулого року вперше Шацькі озера не замерзли, кількість опадів впала, а температура повітря різко підіймається.

«Така ж ситуація і в Польщі та Німеччині, але там влада визначилась, вона не робить на цьому політики, а вирішує проблему. На рівні держави в Німеччині прийняли програму щодо адаптації змін клімату, а наші досі шукають винних», – каже новобраний селищний голова.

Якщо говорити про дії країн-сусідів, то там намагаються зберегти воду на місцях. Так потрібно робити і зі Світязем, тобто реконструювати меліоративні мережі, ремонтувати шлюзи та гідротехнічні споруди. Ось це дозволить зберігати нормальний рівень води в озерах.