На міський сміттєвий полігон, що у селі Брище біля Луцька, куплять установку для очищення фільтрату. Це відбудеться у рамках реалізації німецько-українського проєкту, над яким у місті працюють ще із серпня 2020 року.

Про це у програмі «Актуально» 5 листопада на 12 каналі розповів заступник директора КП «Луцькспецкомунтранс» Сергій Андрієвський.

«Проєкт передбачає співфінансування між Україною і Німеччиною. Сума проєкту – 310 тисяч євро: 80% – це кошти Німеччини і 20% – кошти нашого міста. За ці гроші мають купити і запустити установку для очищення фільтрату на полігон у Брище. Також у цю суму входять 20 компостерів, які будуть розміщені по садочках, школах міста. І плюс промоційна кампанія», – зазначив гість програми.

Сергій Андрієвський розповів, як працюватиме установка.

«Під час експлуатації полігону утворюється фільтрат – це рідина, яка має високу концентрацію важких металів, різних шкідливих елементів. Важливо щось із цим фільтратом робити. Головне – щоб він не потрапляв у ґрунтові води, а в подальшому у наші криниці. Зараз на полігоні стоять насосні станції, які перекачують фільтрат на тіло полігону. І ця перекачка відбувається постійно: ми його – наверх, він – наниз. Виникає проблема, коли йдуть дощі. Кількість опадів спричиняє збільшення об’єму цього фільтрату, і роботи більшає.

Коли буде ця установка з очищення фільтрату, сам фільтрат буде проходити через систему фільтрів, і на виході буде великий відсоток технічної води, яку можна просто виливати у відкритий ґрунт чи у водойму. Концентрат, який лишається, йде на тіло полігону. Але це вже не 100 відсотків, а 20-25. З цим вже можна боротися», – пояснив Сергій АНдрієвський.

За його словами, зараз відбувається процес підписання проєкту, згодом на сесії мають прийняти програму співфінансування.

«Якщо все буде добре, проєкт буде закінчений десь у другому кварталі 2023 року», – зазначив заступник директора «Луцькспецкомунтрансу».