Внаслідок ракетного обстрілу на Рівненській АЕС стався витік із резервуару аміаку. Саме таку легенду вигадали для того, аби відпрацювати дії, якщо раптом трапиться надзвичайна ситуація. Детальніше про це – у сюжеті.

На Рівненській АЕС відбулися спільні навчання з ліквідації надзвичайної ситуації. До них залучили аварійні бригади РАЕС, спеціальні служби Вараша та  підрозділів головного управління ДСНС в Рівненській області. За легендою внаслідок ракетного обстрілу постраждав хімічно небезпечний об’єкт.

«Збройна агресія російської федерації і те, як вони проводять бомбардування критичної інфраструктури, життєзабезпечення… Вибраний один з об’єктів хімічно небезпечний, щоб подивитися, як будуть у комплексі працювати служби цивільного захисту міста і об’єкта», – розповів представник Вараського районного управління ДСНСУ в Рівненській області Сергій Денисюк.

«За легендою навчань був витік із резервуару аміаку. Тому проводилися дії з осадження хмари та розбавлення аміаку до безпечної концентрації», – каже представник пожежно-рятувальної частини м. Вараш Юрій Дудік.

До відпрацювання  дій в критичній ситуації залучені рятувальники, поліція, медики. Оскільки умовна надзвичайна ситуація  відбулася на одному з об’єктів РАЕС, перевірили готовність аварійних груп і бригад станції до взаємодії з органами цивільного захисту міста і району.

«Відпрацьовані усі алгоритми оповіщення, передачі повідомлень, і за підсумками деякі моменти ще треба доопрацювати, але в цілому всі служби показали високий рівень як професійної підготовки, так і готовності до виконання завдань за призначенням», – заявив представник управління з питань аварійної готовності та реагування РАЕС Андрій Забродоцький.

Навчання відбувалися із застосуванням пожежно-рятувальної та спеціальної техніки і обладнання.

Критично оцінити обстановку, визначити напрямок оперативних дій, чітко поставити завдання – навички, необхідні при ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Сьогодні важливо бути готовим до будь-яких ймовірних сценаріїв.