На ринку біля “Лучеська” у Луцьку волонтери встановили дві будки для бездомних собак, втім, адміністрація базару хоче їх перенести.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Волонтерка Валентина Новосад опікується бездомними тваринами давно. Каже, що на цьому ринку вже понад 10 років живуть четверо бездомних собак. Усі вони стерилізовані, мають паспорти, чіпи. Про це все подбала волонтерка.

Нещодавно разом з іншими зоозахисницями вона вирішила встановити дві будки для песиків, оскільки насуваються морози, а у коробках тваринам холодно.

“Знайома просила дозволу у власника ринку, це була телефонна розмова, наскільки я розумію, але він дав добро”, – пояснює інша волонтерка Ольга Мельник.

Будиночки поставили у тій частині ринку, де зазвичай сидять собаки. Втім, вже ввечері адміністраторка базару виступила проти. Вона попросила двірників викинути коробки та сіно, які принесли волонтери для собак. А потім попередила, що і будки перенесуть у іншу частину ринку, за паркан – де, мовляв, вони не будуть заважати.

“Скільки я працюю, я завжди боролась щоб тут не було цього (собак, – ред.). Бо для чого собаки поруч з продуктами харчування?” – каже керівниця базару Світлана Пацик.

Натомість продавці, які працюють на ринку, не проти сусідства з чотирилапими.

“Вона (волонтерка, – ред.) їх брала додому, і вони все одно втекли сюди. Бо вони тут, я ж кажу, виросли. Куди їх подіти? Нам ці будки зовсім не мішають”, – каже продавчиня Зіна.

У Держпродспоживслужбі кажуть, що собак на ринку бути не повинно. Виняток – хіба якщо вони сторожеві.

Та все ж волонтери просять не викидати будки хоча б на час лютих морозів. Бо ж якщо собаки без проблем жили тут по 10 років, то, певнять, можна почекати ще тиждень-два. І не позбавляти чотирилапих можливості зігрітись протягом холодів.

Більше – у сюжеті.