Цього року і зима була малосніжною, і дощів на Волині випало набагато менше, ніж у попередні роки. Від цього рівень води в річках – катастрофічно низький. До прикладу, Стир в районі Колок впав на метр 20 сантиметрів, а Західний Буг поблизу Володимира-Волинського аж на два метри. За таких умов рибі буде важко нормально віднереститися. Саме тому Волинський рибохоронний патруль разом із учнями сьомої Луцької школи організували акцію, під час якої робили штучні нерестові гнізда.

Штучні нерестовища виготовляли з гілок сосни та ялини. Їх прив’язузали з одного боку мотузкою до вантажу – цеглини, аби гілки трималися певного місця, з іншого – до поплавця, яким слугувала пластикова пляшка, а би гніздо не опускалося на дно. Учні луцької сьомої школи, яка є природничим ліцеєм, робили нерестилища вперше.

Цього разу на заплаві Стиру виготовили 50 штучних нерестових гнізд. Акція “Допоможемо рибі віднереститися” – неодноразова. Раніше такі нерестовища вже розкидали по плесу водосховища в урочищі Чебені Рожищенського району. Намагаються вратувати популяцію іхтіофауни і в інших областях.