Волинь – з старим новим обласним прокурором. Ним знову став Анатолій Коцура, який обіймав цю посаду раніше. Його поновили за наказом Генерального прокурора України Юрія Луценка.

 

Цього разу Анатолія Коцуру представив начальник Департаменту кадрової роботи та державної служби Генеральної прокуратури України Олександр Горбань. Перший раз у квітні 2014 року Коцуру приїжджав представляти тодішній генеральний прокурор Олег Махніцький. Вже через три місяці, у липні, Коцуру зняли з посади за наказом вже іншого Генпрокурора – Віталія Яреми.

 

Відповідно до матеріалів, фактичною підставою для звільнення Коцури було розпорядження Служби безпеки України про скасування допуску до державної таємниці у зв’язку з відсутністю контролю за її охороною. З таким рішенням керівництва Анатолій Коцура не погодився та пішов до суду та виграв процес через три з половиною року. У своєму рішенні суд зазначив, що СБУ не навела прикладів порушень, допущених особисто Коцурою щодо охорони держтаємниці. Тому рішення СБУ і, як наслідок, наказ Яреми підлягають скасуванню.Також Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав прокуратуру виплатити усю зарплату за три з половиною роки. Тож чинному Генпрокурору Юрію Луценко довелось виконати рішення Феміди.
Максим Киричук, який до цього очолював обласну прокуратуру, тепер виконуватиме функції заступника прокурора Волині.