З січня цього року набув чинності закон “Про відходи”. Ним передбачено роздільний збір сміття. У Луцьку ж міська рада вирішила його дотриматися по-своєму. Не раніше червня цього року. Саме влітку по обласному центру мають встановити по три контейнери: для сухого, рідкого сміття і пластику. Зараз у місті понад півтори тисячі майданчиків для збору відходів. На кожен з них доведеться придбати ще по два контейнери, тобто  загалом йдеться про додаткові три тисячі баків.

 

На решту – грошей не виділили. Є і друга проблема. Згідно із розпорядженням Луцького міськвиконкому, з того ж першого червня Брищенський полігон перестане приймати невідсортоване сміття.

 

Не кажучи – ще й  про щурів. Ще один варіант розвитку подій – стихійні сміттєзвалища навколо Луцька. Адже міська влада ще й заборонила приймати сміття від навколишніх сіл.
Експерти Волинського ЦРУ пропонують шляхи вирішення проблеми – підтримати бізнес, який  використає сміття, як сировину для виробництва. Також пропонують розподіляти сміття не на три, а на п’ять фракцій. Стимулом населення до нововведень може бути зменшення плати. Хто викидатиме за старою звичкою – викладе коштів найбільше.