Сезон борщівника відкрито. Цьогоріч до медиків поліклініки номер два звернулись вже п’ятеро людей із опіками різного ступеня. За словами лікарів, найчастіше рослиною обпікаються “дачники” та косарі, які йдуть працювати в поле у відкритому одязі. Проте, іноді пацієнтами стають і діти. Олександр, який зараз проходить практику у поліклініці, розповідає – сам обпікся борщівником ще коли був дитиною. Але у той момент про таку рослину і небезпечні наслідки від контакту з нею – навіть не чув.
Лікують уражені ділянки спеціальними мазями. Медики забороняють самостійно відкривати пухирі, оскільки можна занести інфекцію. У найлегших випадках опіки починають зникати за декілька тижнів після контакту з рослиною.
Медики кажуть – якщо на шкіру потрапив отруйний сік, змити його великою кількістю води з милом, та ховати уражені місця від сонця. Оскільки при взаємодії з ультрафіолетовим промінням опіки на шкірі запалюються ще більше. А також потрібно бути уважним, перебуваючи на природі. У Луцьку місць, де росте борщівник, чимало, і видаляти бур’ян комунальники не встигають. Справжні зарослі цього зілля – у парку, що на вулиці Шопена. А ще лучани кажуть, що борщівник особливо активно росте обабіч доріг та біля водойм.