Частина місцевих рад в області ризикує втратити гроші на ремонт доріг комунальної власності. Чиновники Волинської ОДА кажуть, що причина – бездіяльність посадовців-самоврядців, які досі не підготували проектної документації та не зробили відповідної експертизи. З їхніх слів, це одна з основних причин, через які в області дуже низький показник освоєння коштів органами місцевого самоврядування на комунальних дорогах. У середньому лише 22%. Щоб виправити ситуацію на краще, місцевим самоврядцям, часу дали до 28 серпня.

Про це йшлося на оперативній нараді у т.в.о. голови облдержадміністрації Олександра Киричука, – повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 15 мільйонів на капітальний ремонт доріг. ВІДЕО

Т.в.о. директора департаменту регіонального розвитку та ЖКГ облдержадміністрації, Віктор Довгополюк, очолювана яким структура – балансоутримувач доріг місцевого значення, зазначив, що фінансування розпочали цьогоріч у червні. Із 43-х об’єктів капітального і поточного ремонту укладені договори на виконання робіт із 28-ма. Щодо решти, то ще тривають тендери.

«Дещо проблемна ситуація із ремонтом доріг комунальної власності. Непокоїть дуже низький показник освоєння коштів органами місцевого самоврядування на дорогах комунальної власності. Із 215-ти об’єктів, на які держава виділила фінансування на загальну суму 93 млн грн, на сьогодні лише на 12-ти завершені роботи. Серед причин – відсутність проектної документації та експертизи, тож не починається ремонт», – каже Довгополюк.

Разом із тим він зауважив, що «органи місцевого самоврядування взяли на аванси, на проектну документацію та за виконані роботи коштів на суму 13 мільйонів гривень. Це приблизно 12-13% від норми».

Віктор Довгополюк попередив посадовців: якщо до 1-го вересня не буде документації і не розпочнуть роботи, то наприкінці вересня гроші заберуть і передадуть тому місцевому самоврядування, яке встигає все зробити і освоїти.

Місцеві самаврядці мають часу на виправлення ситуації до 28 серпня.

До речі, цьогоріч Волині передбачено з держбюджету на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, комунальних вулиць і доріг понад 491 мільйон 441 тисячу гривень. За ці гроші планують відремонтувати понад 85 кілометри доріг місцевого значення капітальним і поточним ремонтом. А також забезпечити більше 167 тисяч метрів квадратних ремонту доріг комунальної власності у населених пунктах.