На Волині вперше за шість років виявили правець. Це небезпечна інфекційна хвороба, яка без втручання медиків приводить до смерті. Причиною хвороби можуть стати навіть такі, на перший погляд, несерйозні випадки – обмороження, укус тварини, незначна подряпина чи поріз.

43-річний волинянин, якого 10-го січня цього року госпіталізували із цим захворюванням, – помер. Чоловік лікувався майже два тижні, – проте і це вже не допомогло. Причиною смерті стала відморожена ступня і пізнє звернення за допомогою до медиків.

Симптоми цієї хвороби можуть проявитись з третього по 21 день від зараження. Спочатку це відчуття неспокою та невелике підвищення температури тіла. А пізніше можуть розпочатись і загальні судоми, коли тіло людини набуває форми дуги. Слід за цим виникає параліч дихання і серця.

Правцевою паличкою найчастіше заражаються під час сезону городніх робіт, коли бруд потрапляє до відкритих ран. Бактерії Клострідіум тетані живуть у ґрунті та кишківниках тварин. Саме тому лікарі радять при будь-яких пораненях звертатись за допомогою і не чекати перших проявів хвороби. А найкраще вакцинуватись, адже це єдиний діяєвий захист. Востаннє правець на Волині інфікували у 2013-му році. Всього за рік в Україні виявляють близько 15-ти захворювань. А за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно від правця у світі гине понад 160 тис. людей.