На Волині шахраї у телефонній розмові видурили у 59-річної жінки понад 50 тисяч гривень.

Про це повідомили у прокуратурі області.

“Шахраї вигадують все нові й нові її варіанти – і тепер уже телефонують до потерпілих, назвавшись працівниками банку, не лише під приводом необхідності розблокування банківської картки, припинення “хакерської атаки” на рахунок, зміни пін-коду тощо, але і щоб “оштрафувати” клієнта”, – зазначають правоохоронці.

Шахраї, які заволоділи 50 700 грн довірливої 59-річної лучанки, ретельно продумали послідовність дій.

Її персональні дані та те, що вона має картку конкретного банку, вони дізналися, прочитавши оголошення про продаж нею дублянки на сайті оголошень та прикинувшись потенційними покупцями.

Жінка охоче назвала їм номер картки та своє прізвище й ім’я, бажаючи продати річ. І це, на перший погляд, нічим їй не загрожувало.

Проте наступного дня їй подзвонили нібито з банку. Назвавши жінку на ім’я й викликавши цим довіру, псевдобанкір розповів, що на її рахунок намагалися некоректно перевести гроші, такі операції заборонені для цього виду карток, відтак вона мусить сплатити штраф.

За кілька хвилин, “змилувавшись” над переляканою клієнткою, “добрий” працівник банку сказав, що треба зробити, аби “уникнути штрафу”. Звісно, жінка повідомила ошуканцю все, що йому було необхідно, аби заволодіти всіма її заощадженнями.