На Волині у сільській місцевості жінок безкоштовно перевірятимуть на рак шийки матки. Стартує програма із Колківської громади, а саме із села Чорниж, 24 червня.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі 22 червня повідомила народна депутатка Ірина Констанкевич.

«Зараз з ініціативи Марії Адамчук-Коротицької (керівниця Фонду боротьби з раком, – ред.) вирішили спільно попрацювати у плані профілактики онкозахворювань у жінок, зокрема раку шийки матки. Тому що статистика вражає: щороку в Україні виявляють близько 5 тисяч жінок із такими діагнозами. Практично 50% з них не проживають і року після встановлення діагнозу. І головна причина смертності – невчасно діагностована хвороба, а друга – відсутність інформації, що ж треба робити, щоб запобігти їй», – розповіла нардепка.

За її словами, програма стартує 24 червня із Колківської громади.

«Перший виїзд робимо у село Чорниж. Там будуть лікарі-онкологи, які розкажуть про саму хворобу, лікування. Ми представимо саму програму. Цього ж дня будемо у Троянівці (це село уже Маневицької громади) і теж проведемо огляд жінок та роз’яснювальну роботу», – зазначила Ірина Констанкевич.

За її словами, прийом у селі Чорниж розпочнеться о 10-й ранку. Туди можуть звертатися жінки із сіл, які поруч: Гораймівка, Красноволя, Колки.

У селі Троянівка прийом розпочнеться о 10:30. Тут, до слова, каже депутатка, цього дня ще й відкриють амбулаторію первинної медичної допомоги.

У яких селах після цього оглядатимуть жінок – обіцяють анонсувати.