Посеред села Ратнів Луцького району просто неба – абияк полишені людські останки. Навколо – свіжоскопана земля. Місцеві розповідають: колись тут стояла церква. Під час війни її спалили разом з людьми. Це місце не раз вабило чорних археологів. А наважився на розкопки… тутешній священник Онуфрій.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Місцеві упіймали панотця на гарячому. Він разом з найнятим археологом завзято копав на місці святині. Запевнив: з благими намірами, але, з’ясувалося, без жодного на те дозволу.

Односельці викликали поліцію, священник теж. Копи розкопки наказали припинити, у відділок забрали знайдене і копача, але не батюшку.  Та через день на місці незаконних розкопок орудувала вже ціла бригада. На чолі зі священником.

“Мабуть, цим людям потрібно ще платити. Тому що навряд чи на сьогоднішній день хтось на добровільних засадах піде копати. Ну, звичайно, викопувались певні речі – вони продавались і людям платили”, – припускає активіст Юрій Морозович.

Тутешні кажуть: священник знайденим вихвалявся навіть у соцмережах, проте після ґвалту ці фото з його дописів зникли. Ні у храмі, ні вдома отця Онуфрія журналісти 12 каналу не застали. Жінка, яка їх зустріла, переконувала: у діях священника злого умислу немає, а дозволи з дня на день будуть.

“Знімався верхній шар ораної землі. Нижче ще ніхто не доходив. Тому що дійсно чекали дозволів”, – сказала вона.

Порушень з боку священника не бачить і староста села. Розповідає – на місці спаленої церкви хотіли поставити капличку, а колишній храм описати в книзі про Ратнів. Саме тому і почали досліджувати територію.

“Отець Онуфрій у нас дуже розумний, хороший батюшка, просто так рити не почне. Ми з ним і спілкуємося і все добре знаємо, то я все це знала звичайно”, – каже Галина Яковець, староста села Ратнів .

Фахівці з питань охорони культурної спадщини облдержадміністрації повідомили: жодних листів щодо розкопок у Ратневі вони не отримували. Перевіривши інформацію, з’ясували, що до Мінкульту панотець надіслав лишень відкритий лист, який аж ніяк не означає отримання дозволу на пошукові роботи.

“Не мали дозволу, не зареєструвалися ні тут, в управлінні культури з питань релігій, національностей. Не зареєструвалися ні в Боратинській сільській раді, яка є органом охорони культурної спадщини на своїй території. Тобто тут ми маємо прямі порушення”, – розтлумачив Петро Ходань, головний спеціаліст управління культури ОДА.

Цікаво й те, що на розкопки священник найняв працівників історико- культурного заповідника з Рівненщини. Як фахівці, вони не могли не знати законну процедуру. Тож до чого докопались священник з археологами і чи відповідатимуть за незаконні дії, тепер з’ясовує поліція.