Волиняни, які нині хворіють на коронавірус, значно легше переносять інфекцію, ніж ті, хто хворів ще тиждень-два тому. Помітно кращою стала ситуація зокрема з дитячим ковідом. Та чи можна говорити про те, що області більше не загрожує «червона» зона?

Дітей, які потребують госпіталізації, зараз у рази менше, ніж було ще тиждень тому, каже директорка Волинської обласної інфекційної лікарні Галина Морочковська.

«Якщо в нас поступало раніше 80 і більше діток, і з них половина – до року, то на сьогоднішній день 50 таких діток, 20 – до року», – розповіла вона.

Та не усі ці діти, каже лікарка, із позитивними ПЛР-тестами.

«Половина з них має коронавірусну інфекцію. Але ті дітки, які мають високу температуру, які мають ще інші симптоми, які дуже подібні на коронавірусну інфекцію, також госпіталізуються до нас у відділення», – пояснює Галина Морочковська.

В інфекційній, розказує вона, є три дитячі відділення. Дітей з підозрою лікують окремо від тих, хто має підтверджений ковід. Щодо симптомів, то і в одних, і в інших вони однакові.

«Усі дітки поступають з високою температурою, з катаральними змінами зі сторони верхніх дихальних шляхів. Це кашель, в деяких обструкція, тобто задихаються. Деякі діти мають ще розлади кишечника. Небагато», – зауважує директорка лікарні.

Щодо дітей із важким перебігом хвороби, то таких, каже лікарка, в інфекційній немає. Хоча ще минулого тижня на кисневій терапії і навіть у реанімації були діти до року і навіть кількатижневе немовля.

Інформацію про те, що «дитячий» ковід на Волині йде на спад, підтверджують і лікарі-епідеміологи

«Якщо порівнювати два тижні – на 20% менше», – повідомила епідеміологиня обласного центру контролю і профілактики хвороб Валентина Хомутінкіна.

Менше фіксують коронавірус і в дорослого населення. До того ж, каже Валентина Хомутінкіна, в області нарешті побільшало порожніх ліжок із киснем, що також свідчить про стабілізацію ковід-ситуації.

Та про переведення області із «помаранчевої» у «жовту» зону говорити поки рано.

«На сьогодні в нашій області перевищені два показники – це коефіцієнт виявлення та рівень госпіталізації», – зазначила епідеміологиня.

Невтішною лишається ситуація із вакцинацією.

«Якщо восени в нас робили до 6 тисяч, то сьогодні є дні, що в принципі під 200-300 осіб, а так у межах тисячі, півтори тисячі щоденно», – розповіла Валентина Хомутінкіна.

Не лише про своє, але й про здоров’я своїх дітей не дбають дорослі, каже лікарка. Волиняни відмовляються щеплювати своїх дітей від невиліковної хвороби поліомієліт. В області щеплення від поліомієліту отримали тільки 10% дітей. Тому тих, хто досі не щепився від ковіду, і тих, хто досі не захистив своїх дітей від поліомієліту, лікарі закликають звернутися у пункти щеплень.