У Волиніській області все ще утримується  високий рівень  захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Інтенсивний показник захворюваності цими інфекціями знаходиться вище епідемічного порогу на 41%. 

Епідемічні пороги перевищено на усіх адміністративних територіях області, окрім Ковельського, Старовижівського, Іваничівського та Луцького районів, – повідомляє ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Впродовж тижня грипом та ГРВІ (сумарно) захворіло  понад 8 тисяч осіб.  Із числа хворих, понад 5 тис. – це  діти до 17 років (62%). Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ  становить 263 особи (3,1% від захворілих, із них 68% діти).

З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019р.) вже перехворіло понад 12% населення. За підсумками моніторингу, в епідемічному сезоні 2019-2020рр. захворюваність перевищила дані за аналогічний період минулого сезону на 9 тисяч.

На Волині дві особи померли від ускладнень грипуА (Н1)pdm 09,що підтверджено лабораторно.

В нинішньому епідемічному сезоні у вірусологічну лабораторію із лікувально-профілактичних закладів області надійшло на дослідження 25 зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ. Виявлено  позитивних 10 зразків, в тому числі 2 секційного матеріалу. У всіх випадках виділено вірус грипу А (Н1)pdm 09.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: В Україні – перший випадок коронавірусу