На Волині ціна на хліб б’є рекорди: чому так і чого чекати. ВІДЕО
Чергове зростання цін на хліб. За даними Мінфіну, його вартість досягла рекордного рівня за останні п’ять років. У лютому півкіло хліба у супермаркеті коштує майже 26 гривень. Експерти пояснюють: нові ціни зумовлені збільшенням тарифів на електроенергію. Волинські хлібопеки називають ще низку причин і вже попереджають про наступне підняття.
Наприклад, хліб «Подільський» у селі Лаврів Луцького району коштує 22 гривні. І це найменше, що доведеться віддати. Попри мінімальну націнку на один із найнеобхідніших у продуктовому кошику товарів, а це менше як 10 відсотків, ділиться продавчиня, ціни щомісяця зростають на гривню-дві.
А в обласному центрі пенсіонери вже почали шукати альтернативу, наприклад, свіжий хліб дозволяють собі не щодня. І це незважаючи на те, що у Луцьку хліб дещо нижчий у ціні, ніж у селах. Буває, що за акційними цінами можна купити дешевше.
Однак, нині ціни на хліб – рекордні, й ростуть вони щомісяця.
За підрахунками Мінфіну, у лютому хліб в Україні подорожчав до рекордної за останні п’ять років ціни. За нашими підрахунками, він дорожчає щомісяця. Ось, наприклад, наприкінці жовтня в аналогічному сюжеті 12 каналу, йшлося про щонайменше 16 гривень за хлібину. Нині ж найнижча ціна зросла на цілих 5 гривень.
«Я розумію, яка ситуація, але транспортні затрати, газ, світло. Пільгова ціна на газ не вирішує питання. Робоча сила здорожчала так конкретно. Конкуренція, сировинна база, запасні частини, і все імпортне в євро – українського нічого немає. Складники й інгредієнти, окрім борошна, все практично імпортне», – каже директор хлібзаводу Іван Смітюх.
Піднімати ціни підприємства просто змушені, однак на Волині ціни не рекордні, й більше того, у цьому році їх ще й не піднімали.
«Так різко із завтрашнього дня ми не можемо дозволити підняти ціну, тому що ми працюємо з фірмами, магазинами мережевими, де згідно з договором треба завчасно попередити про підняття ціни – за три тижні, за місяць, тобто у лютий ми вже не вкладаємось», – пояснює директорка Володимирського хлібозаводу Наталія Дяченко.
Про чергове підняття цін на хліб обіцяють попередити завчасно. Цього вимагає й уряд після запровадження державного регулювання цін на низку продуктів. Щоправда, про найближче здорожчання попереджають уже.
«Тут навіть передбачати не треба. Вони є стандартно у кожному році – це весна, осінь. Змінюються ціни на сировину, інгредієнти, ну на все що йде до собівартості хліба», – зауважує Наталія Дяченко.
Утім, чергове здорожчання хліба не дає жодних гарантій, що його виробники залишатимуться на ринку. Чимало із них працюють у мінус, а підняти ціни, аби компенсувати збитки, не можуть. Адже через конкуренцію на ринку їхня продукція просто стане непотрібною.
«У цю хвилину ми не знаємо, працювати чи зупиняти виробництво. Уже кілька підприємств закрилося. Зараз працюємо у збиток. Сьогодні ми абсолютно йдемо за графіком, свідомо, розуміючи ситуацію на ринку, ми йдемо зі збитками і нічого не можемо зробити», – запевняє Іван Смітюх.
Водночас не на камеру хлібопеки зізнаються: їхня продукція додаватиме в ціні, але не в якості. Це не провина хлібних підприємств. Справа в тому, що українські аграрії борошно найкращої якості експортують, а те, що продають українським підприємствам, – скоріше залишки, з яких змушені випікати хліб українцям.
Останні публікації
- Як обрати iPhone б/у: на що звертати увагу?
- Тиск у шинах – ключ до оптимальної продуктивності автомобіля
- Сучасна онкологія: шанси на перемогу над хворобою
- Найкращі локації для святкування дитячого дня народження у Львові
- Медіація як ефективний інструмент для вирішення конфліктів у суспільстві та бізнесі
- Процедура автовикупу в Києві: від оцінки до отримання грошей
- Бренд Hario – легенда у світі кавових девайсів
- Романтичні вихідні за містом
- Прочищення каналізації у Львові: який сервіс обрати?
- Як вибрати вбудовану мікрохвильовку: переваги та особливості
- Переваги використання Sony WH-1000XM5 під час подорожей
- Як купити м’ясо для пельменів: поради щодо вибору ідеального продукту
- Здоровий спосіб життя з жіночими кросівками Nike
- Можливості Unreal Engine: революція в геймдеві
- Вибір ділянки під модульний будинок: на що звернути увагу?
- Двоспальні ліжка: де купити якісні меблі для спальні?
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему