На Волині утворились дві нові об’єднані громади: Сошичненська і Доросинівська. Обидві є спроможними та перспективними. Проте, поки що, вони не можуть діяти наповну, адже ще не вступили в прямі стосунки з державним бюджетом. 

Так сталось, пояснюють експерти, через пізнє набуття повноважень. А саме в бюджетному кодексі України йдеться про те, що казна ОТГ формується до 15-го жовтня, а вибори відбулись вже наприкінці грудня. Тож через те цим громадам прийдеться трохи важче.

При цьому громади є діючими і повноцінними. У них вже є і першочергові плани, які вони хочуть реалізувати у цьому році. Зокрема, у Сошичненській громаді, куди ввійшла ще одна Карасинська сільрада, звертають увагу на дороги та інфраструктурні об’єкти.

У Доросинівську громаду ввійшло п’ять сільських рад, в яких, як говорить голова ОТГ Микола Касянчук, – треба наводити лад: адмінбудівлі, освітлення, заклади медицини і культури.

Сошичненська й Доросинівська громади зможуть отримати бюджетне фінансування у разі внесення змін у державний бюджет 2020-го року. Всього на Волині зараз є 54 об’єднаних територіальних громади.