На Волині розробляють додаток для смартфонів, за допомогою якого можна буде обрати необхідний рейс міжміського автобуса, відстежити його рух, а також купити квиток на проїзд. В ОДА запевняють, що мета цього проєкту – створити комфорт для пасажирів.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі 14 січня розповів голова департаменту інфраструктури Волинської ОДА Назар Романюк.

«Це буде додаток максимально схожий, але набагато кращий, ніж той самий блаблакар. Кожен мешканець зможе зайти у додаток, ввести пункт А і пункт Б та побачити всі рейси, які прямують у цьому напрямку. Наприклад, введе «Луцьк – Горохів» і побачить весь транспорт, яким можна потрапити в цей населений пункт», – пояснив посадовець.

За його словами, із додатку можна буде дізнатися і ціну на квиток, аби пасажир міг обрати вигідний для себе рейс.

«В одному й тому ж напрямку може бути різна ціна. Громадянин має розуміти, що, наприклад, якщо він поїде о 12:15 львівським автобусом, то заплатить 85 грн, а якщо почекає 15 хв. – заощадить 10-15 грн», – каже Назар Романюк.

Він запевняє, що за деякими напрямками додаток працюватиме вже у березні-квітні.

«Уже можна буде їхати, можна буде прив’язати свою банківську картку і купити квиток на автобус. Всю область ми закриємо до кінця 2022 року», – стверджує директор департаменту.

Щодо фінансування, то Назар Романюк каже, що проєкт реалізовується за сприяння народного депутата Валерія Стернійчука.

«Це буде співфінансування державних меценатів, іноземних компаній. Це більше волонтерська робота. Це соціальний проєкт, не комерційний. Ми вже профінансували все програмне забезпечення, уже практично написані програми», – додав гість програми.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині хочуть запровадити безготівковий розрахунок за проїзд у міжміських маршрутках