Мешканка Запруддя, що на Камінь-Каширщині, Тетяна Шворок керує місцевим будинком культури. Цього літа очільник громади без жодних пояснень звільнив жінку та почепив замок на будівлю. Тож сирота, матір трьох дітей та дружина бійця АТО лишилася без копійки у кишені. Адже саме її зарплатня була єдиним стабільним доходом у сім’ї. До слова, посада пані Тетяни – єдина у селі, яка оплачується за державні гроші. Тож право на працю жінка взялася відстоювати у суді. Так як грошей не адвоката не мала – за допомогою звернулася до громадських правозахисниць.

“Коли він звільнив мене незаконно з роботи, я змушена була брати кредит на лікування дітей, ну й взагалі 4 місяці жити без роботи і отримувати лише дитячі кошти – це нереально жити”, – каже Тетяна Шворак.

Державна інспекція праці зобов’язала сільського голову Ігоря Волосюка поновити пані Тетяну на роботі та виплатити їй компенсацію за вимушене безробіття. Та це, бідкається жінка, не поверне втраченого часу, нервів та не додасть здоров’я. Тож у Камінь-Каширському суді вже вдруге розглядають позов про моральне відшкодування, на яке, переконані правозахисниці, жінка заслуговує.

“Моральну шкоду ми позначили у розмірі 10 000 гривень, це символічно насправді, тому що за весь цей період часу, який провела Таня вдома, витрати моральні й матеріальні були, звісно ж, більші”, – каже правозахисниця проєкту “Вирішуєш ти” Вікторія Доманська.

На засідання суду Ігор Волосюк не з’явився і жодних пояснень про це не надав. Тож справу розглядали без нього. Та спокійного життя, за словами Тетяни Шворак, сільський голова їй досі не дає і навіть приходив з погрозами. Про це сповістили і суддю, а також правозахисниці надали документи, що підтверджують: Тетяна Шворак змушена була звертатися за позиками в банк. Суд став на сторону позивачки і таки підтримав позовну заяву.

Маленькій перемозі жінка рада, та от як далі бути з очільником громади – не знає. Правозахисниці обіцяють тримати на контролі цю ситуацію і в біді, запевняють, пані Тетяну не лишать.

“Не виділяються кошти на утримання клубу, яким вона завідує, – вона звертається з відповідними заявами до цього голови, він їх ігнорує, не реагує, а тому, думаємо, що будемо надалі відстоювати права Тетяни Шворак”, – обіцяє юристка Алла Левчук-Микитюк.

На часі – проблема з дровами, бідкається жінка. На підході морози, а матеріалів, аби опалювати будинок культури обмаль. Запасів, каже пані Тетяна, лишилося не більш, як на тиждень. Натомість очільник громади лиш “годує” жінку обіцянками.