Майже щодня виявляються нові факти щодо підробки результатів  ПЛР-тестів, довідок про щеплення від COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів. Поліція протидіє таким явищам.

Станом на 25 жовтня  щодо 42 осіб скеровано до суду 42 кримінальні провадження на 181 епізод підробки такої документації. Останню справу направили в суд в суботу, 23 жовтня.

Мешканець Луцького району на початку жовтня надав працівникам Державної прикордонної служби України завідомо підроблене міжнародне свідоцтво про вакцинацію на своє ім’я.

На місце виїжджала слідчо-оперативна група, відомості зареєстрували в ЄРДР за ст. 358 КК України.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пацієнти часто зізнаються, що купили ковід-сертифікат, – очільник Волинської обллікарні

Слідчі встановили, що за сертифікат громадянин заплатив невідомій особі 2 100 гривень. Через такі дії він не перетнув кордон та ще й отримав кримінальну відповідальність, хоча міг безкоштовно здати тест або ж вакцинуватись і отримати свідоцтво.

Після проведення необхідної технічної експертизи документа, опитування свідків і очевидців чоловікові оголосили підозру за ст. 358 КК України – використання завідомо неправдивого документа.

Ступінь його вини та міру покарання тепер визначатиме суд.

Санкція статті передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.