На Волині митники запобігли експорту до Польщі майже 70 куб.м розпиляних лісоматеріалів ялини вартістю понад 130 тис. грн.

Про це повідомляє Волинська митниця ДФС.

Відповідно до поданих до митного контролю товаросупровідних документів, цей товар поставлявся волинським підприємцем, як вживані елементи господарської будівлі у вигляді планок з ялини, упакованих за різною довжиною. Проте під час повного митного огляду вантажу із залученням експертів-товарознавців з’ясувалося, що насправді у 30 пачках лісоматеріалів складена розпиляна в напрямку текстури деревина з відсутніми пазами чи шипами, які б дозволили їх з’єднувати.

Ці нестругані, нешліфовані дошки не пройшли жодної іншої обробки, крім їх розпилювання, а тому підлягають під дію Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаною з реалізацією та експортом лісоматеріалів». За подання до митного контролю неправдивих відомостей про товар підприємця притягнуть до відповідальності за ст.. 483 Митного Кодексу України. ЇЇ санкції – конфіскація товару та штраф у розмірі 100 відсотків його вартості.

Поки справу розглядатиме суд, дошки з ялини вилучені на склад митниці.

Головне фото ілюстративне