Ківерцівська громада намагається всіляко допомогти тим, хто тимчасово переїхав із гарячих точок України. Продуктові набори, які можна узяти при потребі, безоплатні магазини з одягом, взуттям та іншими речами першої необхідності, медична та юридична підтримка. Щоб надавати допомогу якісно і швидко, а ще для того, аби забезпечувати усім необхідним прифронтові і так звані «нульові» зони України, з перших днів повномасштабної війни при Ківерцівській міській раді створили координаційний центр.

Детально про те, як він працює, дивіться у сюжеті.

«Тут – безплатна їжа, а вдома вже нічого немає»

Центр виконує кілька функцій. Перша – це  допомога тимчасово переміщеним людям. На місці занедбаного складу організували пункт видачі засобів гігієни та продуктів харчування.

«Молоко є польське, яке нам поляки прислали, італійські макарони, місцеві закрутки принесли, чай, консервацію», – розповідає головний спеціаліст з питань благоустрою, завідувач складу із харчами для ВПО Сергій Сніжко.

Усі товари обліковують, щоб не було зловживань. Видають усе необхідне згідно з написаними заявами. Удень сюди приходять десятки людей.

Наталія приїхала у Ківерці з Пологівського району Запорізької області.

«Допомога потрібна, всього не купиш, пенсія мала, а ті виплати не всі ми отримали», – ділиться жінка.

Район, звідки приїхала пані Наталія, окупували на початку травня. Каже, тут у них безоплатна їжа, а там уже нічого немає.

Нині у Ківерцях зареєстрували майже дві тисячі вимушено переселених осіб. Одна із таких – пані Віра. Каже, у себе вдома, на Харківщині, пережила пекло, в якому кожні кілька хвилин було чутно вибухи.

«Підвал мій під хатою почав валиться., тому що у куток хати влучив снаряд. Вікна вибило, двері перекосилися, і я не могла вже в хату залізти. Я була в гумових чоботях, і ото в чому стояла – побігла, напевно, кілометрів три», – пригадує пані Віра.

Тут жінка сама. Каже, пенсію поки не нарахували, запізно подала документи, добре, що є де взяти їжу. До складу по допомогу приходить уже втретє. Тішиться, що потрапила саме сюди, адже працівники координаційного центру їй у всьому допомагають.

«Я приходила, плакала, кажу, що я тут сама, у мене син, він мені допоміг і в лікарню мене привіз, там мені виписали ліки», – розказує жінка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пушкіна стане Кафедральною, а Толстого – Олени Пчілки: у Ківерцях перейменують 40 вулиць. ВІДЕО

«Шукаємо одяг, бо виїхали, коли сніг ішов»

Безкоштовно можна отримати не лише їжу, а й одяг, взуття, рушники, постіль, іграшки, підгузки та інше. І це все у соціальному магазині. Тимчасово переміщені люди можуть приходити сюди щодня і самі вибирати усе необхідне. Той розташований на вулиці Шевченка, 6, на другому поверсі.

«Шукаємо речі, бо виїхали, коли сніг ішов. Нас тут зустріло тепло. Підбираємо, шукаємо щось. Але добре, що виїхали зимою: якщо доведеться залишитись на довше, то маємо свої зимові взуття і куртку», – розмірковує Оксана, яка приїхала з Лисичанська Луганської області.

Раніше протягом тижня безкоштовний соціальний магазин відвідувало орієнтовно 300 людей. Нині зміна сезонів, то він користується ще більшим попитом.

«Зараз беруть більше літню одежу, але і взуття беруть, до речі, маємо літнє взуття. Багато є дитячого взуття, дорослого», – каже головна спеціалістка земельного відділу, завідуюча безкоштовного соціального магазину Лідія Демчук.

Якщо у людей, які нещодавно приїхали у місто є питання, то вони можуть телефонувати на гарячу лінію, яка працює цілодобово. Один із номерів телефону – 096 148 46 90, інші контакти – на офіційному сайті.

Кожного тижня вручають «пакунки малюка»

Відколи запрацював координаційний центр, то представники міської ради взялись допомагати і тим, хто з’явився на світ у Ківерцівській центральній лікарні. Кожного тижня вручають «пакунки малюка».

До цього долучився і настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці Олександр Іванко. Каже, що цю допомогу йому передає сім’я Мураль. Це волонтери із Луцька. Сьогодні чотири мами отримали подарунки, двоє з них не місцеві, а приїхали з Центральної України та сходу.

«Тут хороше, якісне харчування, пляшечки, все, що вам потрібно. Слава Богу, що маленькі дітки родяться, в самого недавно були такі, і ми знаємо, що кожного разу щось треба. Коли зміцнієте, то звертайтесь ще в міську раду, в нас є багато всього потрібного», – звернувся до породіллів голова Ківерцівської громади Олександр Ковальчук.

Машини – на передову

Крім допомоги тимчасово переміщеним особам, координаційний центр передає чимало необхідного у гарячі точки та у нещодавно звільнені міста як цивільним, так і військовим. На одному зі складів у Ківерцях допомога прибуває з-за кордону. Її тут сортують, обліковують, та довго вона не затримується.

«Все по списку, під книжку, що прийшло, що пішло, і саме звідси ми відправляємо допомогу на схід, передаємо тим людям, волонтерам, які сюди приїжджають, а це із Бучі, з Ірпіня, з Черкас, з Одеси, відправляємо поїздами, відправляємо просто машинами все, що кому потрібно, формуємо і передаємо», – зазначив Олександр Ковальчук.

За словами міського голови зараз є чималий запит на автівки для ЗСУ. Нині готується до відправки ось «Нісан», його передав із польського міста Томашів-Любельський бургомістр Войчех Жуковські.

«Буде переданий на 63 бригаду. є звернення від жителів міста Ківерці і хлопців, які воюють на самому нулі, як то кажуть. Ми її отримали, довантажили, трошки її підремонтуємо, і з наступного тижня вона передана прямо туди», – запевнив голова громади.

Крім цього, зараз доводять до ладу ще швидку допомогу. ЇЇ безкоштовно  передав один із мешканців громади. Автівка для медиків не перша, яку збираються відправити далі.

«Ми вже цим «Фордом» їздили в Житомир забирали важкопораненого хлопця із тієї лікарні у наш військовий госпіталь, і вона буде також передана на Збройні мили України, ми вже одну велику машину медичну передали, завезли її у Коростень, вона була в чудовому стані, а також «Фольксвагена» ми передали», – повідомив очільник громади.

Запити на машини для військових є постійно, тому частину своєї найближчої зарплати працівники міської ради передадуть на їхню закіпувлю. За словами Олександра Ковальчука, за ці гроші, а також пожертви мешканців громади сподіваються придбати ще дві машини для тих, хто на передовій.