Волинські надзвичайники провели рейд та поспілкувались із рибалками, які досі виходять на крихкий лід.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Рибалок, які виходять навіть на небезпечну кригу, в народі називають “пінгвінами”.

“Пінгвіни, а як на них казати? Вони на льоду сидять останні. Багато з них, як то кажуть, і не виходять на берег”, – ділиться Анатолій, який сам рибалить на березі.

На заплаві Стиру біля Ковельського мосту – десятки таких любителів екстриму. З ними поспілкувались волинські надзвичайники. Зокрема, попередили про небезпеку та попросили не виходити на крихкий лід, адже це – небезпечно.

Рибалки ж зізнаються, що любов до свого хоббі така сильна, що перемагає страх потонути.

“Хто сказав, що ми не боїмося? Не бояться тільки дураки. Але всьо треба робити правильно і акуратно”, – пояснює Вадим.

Його колега по вудці Борис має 60 років рибацького стажу. Каже, що за цей час провалювався лише раз, вночі.

“Я виплив минулого разу. Лід під руками кришився. Вирішив 5 хвилин відпочити, помолився, тоді перекинув ногу і покотився, виліз”, – розповідає він.

Рятувальники ж кажуть, що так ризикувати – не варто. Якщо ж таки провалились у воду, не панікуйте. Постарайтесь вилазити із води спиною, так лід буде менше кришитись. Коли вибрались, пересувайтесь повзком по тих самих слідах, якими прийшли.

Якщо ж ви стали свідком такої ситуації – найперше дзвоніть на 101. Допомагати надзвичайники радять дуже обережно, аби не провалитись і собі.

“Якщо є якась невеличка товщина льоду, повзком так само пересуватись. Лягти, повзти, щось довге взяти: палку або мотузку. І людині попробувати надати допомогу”, – пояснює Андрій Левчук, начальник водолазно-рятувального відділення Луцька.

Цього року на водоймах області без жертв. Надзвичайники статистиці тішаться, але, кажуть, пильність втрачати не можна. Тому закликають людей до обережності.

Більше – у сюжеті.