З другого квітня Китай запроваджує підвищені ставки мита на сто двадцять вісім товарів, імпортованих зі Сполучених Штатів. Про це повідомляє міністерство фінансів КНР. Йдеться, зокрема, про фрукти і продукцію з них. Вони будуть обкладатися зборами в розмірі – п”ятнадцяти відсотків. Тарифи на свинину і вироби з неї складуть – двадцять п”ять відсотків. У заяві мінфіну підкреслюють, що ця дія стала відповіддю на встановлення Дональдом Трампом підвищених мит на імпорт в США сталі та на ввезення алюмінію. У Пекіні переконані, що такі кроки американської адміністрації “порушили правила Світової організації торгівлі”.

Парламент Бельгії скоротить видатки на утримання принца Лорана. Таке рішення ухвалили через несанкціоновану дипломатичну діяльність члена королівської сім”ї. Минулого року Лоран у парадній формі офіцера відвідав посольство Китаю в Брюсселі, щоб вшанувати дев”яносторіччя Китайської народної армії. Прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель неодноразово попереджав принца про необхідність отримувати дозвіл МЗС перед проведенням будь-якої дипломатії. Після цього Мішель запропонував скоротити щорічне фінансування діяльності Лорана на п”ятнадцять відсотків і депутати підтримали це рішення. Тепер молодший брат короля Філіппе  – принц Лоран – отримуватиме від держави на сорок шість тисяч євро менше.
Президент Латвії Раймондс Вейоніс затвердив освітню реформу. Школи національних меншин переходять на латиську мову навчання. Про це повідомили в прес-службі латвійського президента. Вейоніс наголосив, що таке засвоєння матеріалу в середній школі забезпечить однакові можливості для всієї молоді отримати якісну освіту. Він також відзначив, що діти – пов’язані з національними меншинами – як і раніше, зможуть вивчати предмети своєю рідною мовою.