Сенат Франції може схвалити нові суворі правила надання притулку мігрантам. В уряді сподіваються, що відповідний законопроект затвердять вже наступного тижня. Нові норми подвоять період затримання переселенців – до 90 днів. За нелегальний перетин кордону каратимуть роком в’язниці та штрафами. Новий закон також спростить процедуру надання притулку для неповнолітніх. Зміни до законодавства викликали критику у партії Еммануеля Макрона та правозахисних організацій. Жан-Клод Мас – керівник благодійного фонду Чімейд -заявив, що цей закон свідчить про занепад прав біженців та мігрантів у Франції. Кількість людей, які подали прохання про надання притулку, досягла рекордної позначки в 2017 році, і становить понад 100 тисяч осіб.

У Сирії за останні 48 годин урядові війська вбили 250 людей. Про це повідомила правозахисна організація “Сирійська наглядова рада”. За даними ООН, в регіоні за той же період через бомбардування шість клінік зупинили роботу. Найважливіший серед них – лікарня в Арбіні, по якій двічі завдали авіаударів. Місцеві правозахисники стверджують – заклад був мішенню атак російських літаків. У Сирійській моніторинговій групі з прав людини, яка базується у Лондоні, кажуть – це найбільші щоденні людські втрати у регіоні з часів хімічної атаки в 2013 році.

Експерти США довели факт вибуху на борту президентського літака під час Смоленської авіакатастрофи. Голова підкомісії Антоній Мацеревич заявив, що з’явився новий доказ вибуху на борту літака Ту-154М. За його словами, це доводять дослідження, проведені експертами з Національного інституту Вічітского університету. Мацеревич повідомив, що двері з лівого боку літака були вибиті зсередини ударною хвилею, сила якої в 10 разів перевищувала показники, пов’язані зі швидкістю падіння літака. Американські дослідники збирають матеріали для відтворення віртуальної моделі авіалайнера.
Літак Ту-154 з польською урядовою делегацією на борту розбився 10 квітня 2010 року. Внаслідок катастрофи загинули всі 86 людей, які перебували в літаку, зокрема і польський президент Лех Качинський.

Єврокомісія призначила нового генерального секретаря.
Таке рішення ухвалила в середу колегія єврокомісарів. У керівній інституції ЄС заявили, що після 32 років служби чинний секретар Єврокомісії Александер Італьянер вирішив подати у відставку. Натомість колегія призначила новим генеральним секретарем Мартіна Сельмайра. Зарах він обіймає посаду голови кабінету президента Єврокомісії. Жан-Клод Юнкер висловив Італьянеру подяку за службу в інтересах ЄС.