ТБ по праву вважається найпопулярнішою побутовою технікою в будинку. На зміну ламповим пристроям прийшли сучасні тонкі панелі з якісною передачею кольорів і масою додаткових опцій. Чим більше технологічних рішень інтегрує виробник, тим вищі шанси поломки. Усунути будь-яку з них допоможуть фахівці, знайти яких найпростіше на kabanchik.ua/ua/category/remont-televizorov, де представлені майстри з багатьох регіонів України, достатньо у пошуку вказати свій населений пункт.

Незалежно від бренду та вартості пристрою, несправності можуть виникати через зовнішні фактори, форс-мажори, недбале поводження. Техніка має складні електронні вузли та комплектуючі, з якими зможе розібратися лише професіонал. Розглянемо основні види поломок: від складних, які усуне тільки майстер з ремонту техніки, якого можна знайти на Кабанчику до простих, виправити які під силу звичайному користувачеві.

Найпоширеніші види поломок телевізорів

Найбільш популярні марки ТВ-пристроїв наділені РК-дисплеєм, який є доступнішим за вартістю. Але здешевлення відображається на якості — саме такий тип екрану виходить з ладу найчастіше. Матриця складається з ряду комплектуючих, деякі з них схильні до постійних навантажень і не витримують безперервної роботи. Які ознаки спостерігає користувач при поломці, опишемо далі.

Немає зображення на екрані

Типова ситуація, коли при ввімкненні техніки відсутня картинка. Причиною можуть бути такі варіанти:
• поломка відеопроцесора;
• вихід з ладу підсвічування;
• відмова тюнера;
• несправність матриці дисплея.

Для усунення потрібна діагностика, таку проблему не вирішити без професійного обладнання.

ТБ не вмикається

При цьому індикатор може світитись, виникають сторонні шуми. Причиною може стати блок живлення, який можна відремонтувати чи замінити на новий. До пристрою надходить недостатньо потужності для запуску екранного підсвічування.

Немає сигналу: не показують канали

Для початку слід перевірити підключення до джерела сигналу. Якщо з кабелем все гаразд, а транслятор працює стабільно, то справа криється у ТВ-тюнері або на вході антени. Перевірити надійність підключення до мережі та антени можна самостійно.

Слабкий або зовсім відсутній звук

Крім пульта дистанційного керування, на самому пристрої є кілька кнопок управління. Варто спробувати налаштувати звук через них. Якщо не спрацьовує, то причина в динаміках чи конекторах, які ведуть до них.

ТБ сам вмикається та вимикається

Проблема в БП, в якому замикаються мимовільні контакти. Варто спробувати підключити аналогічний блок, з відповідною потужністю та напругою.

Немає реакції на пульт ДК

В першу чергу, варто перевірити сам маніпулятор: замінити батарейки, перевірити промінь через камеру в смартфоні. Якщо все гаразд, тоді причина у телевізорі, яку з’ясує фахівець діагностуванням.

Існує безліч інших неполадок, пов’язаних з виходом з ладу певних компонентів: системи підсвічування, модулів, конекторів, шлейфів та плати. Багато поломок швидко виправляються за допомогою ремонту, інші можуть вимагати повної заміни деталі. Щоб користуватися телевізором ще довгі роки, важливо вибирати надійного відповідального фахівця з належними навичками та кваліфікацією.