Через збільшення кількості шкідливої їжі у раціоні серед волинян значно почастішали випадки колоректального раку.

Про це заявила завідувачка гастроентерологічного відділення Волинської обласної лікарні Наталія Ващиліна у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 8 листопада.

«Раніше ми жили в епоху дефіцитів, але не мали стільки колоректальних раків. Чому? Не було копчених ковбас, риби, м’яса. Шпроти були величезним дефіцитом. Фастфудів узагалі не було. І якоюсь мірою оця епоха дефіциту захищала нас від негативного впливу. І мали менше онкології. А тепер дефіциту немає, але нема і культури харчування», – стверджує лікарка.

Щоб вчасно виявити рак кишківника, вона радить робити колоноскопію із превентивною метою, особливо людям після 50 років.

«Колоректальний рак практично завжди виникає з поліпа. І стадія поліпа може тривати роками. Взагалі людям після 50 років треба обов’язково із превентивною метою робити колоноскопію. Якщо ми раніше її робили вкрай рідко, то тепер робимо дуже часто. І дуже багато виявляємо онкології там, де навіть скарг немає. Дуже багато виявляємо неспецифічних запальних захворювань кишківника – це хвороба Крона і специфічний виразковий коліт. Ці недуги важкі, лікуються довічно і діагностуються під час проведення колоноскопії», – розповідає Наталія Ващиліна.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно харчуватися. Поради волинської лікарки. ВІДЕО