Вже завтра, в ніч на 6 травня, досягне піку другий весняний зорепад – потік Ета-Аквариди. В небі можна буде спостерігати метеорний потік – розсип білих смуг, які рухаються з високою швидкістю.

Як повідомляє Gismeteo, Міжнародна Метеорна Організація (IMO) прогнозує до 50 метеорів на годину. Однак через світло Місяця, що 7 травня вступить у фазу повного місяця, кількість спостережуваних неозброєним оком об’єктів може сильно скоротитися.

Коли спостерігати потік Ета-Аквариди

Щорічно потік Аквариди спостерігається в період з 19 квітня до кінця травня. На початку травня він досягає свого піку. Кращий час для спостереження зорепаду – з двох до чотирьох годин ночі. Особливо добре Аквариди будуть помітні мешканцям південної півкулі Землі.

Що таке потік Аквариди

Метеорний потік Ета-Аквариди складається з дрібних осколків комети Галлея, яка наближається до Сонця кожні 76 років, але залишає слід з часток уздовж своєї орбіти. Орбіта комети у двох місцях проходить дуже близько до орбіти Землі, тож атмосфера планети взаємодіє з кометним матеріалом, створюючи ефект зорепаду.

В результаті люди  можуть спостерігати великі зорепади від комети Галлея два рази на рік.

У жовтні в небі утворюється метеорний потік, відомий як Оріоніди, а в кінці квітня – на початку травня можна спостерігати потік Ета-Аквариди, відомий також як «травневі Аквариди».

Свою назву зорепад отримав у зв’язку з тим, що його радіант розташовується в сузір’ї Водолія.