Художній керівник Волинського народного хору Олександр Стадник повідомив, що з 1 квітня колектив повинен йти на простій, оскільки робота культурної галузі не на часі. Однак, заявив він, хор все одно буде працювати і записувати пісні, які підніматимуть бойовий дух народу.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі 25 березня.

«Я розумію, що культура завжди була не на часі. Нам сказали, щоб ішли на простій і чекали кращих часів. Але, як би там не було, заборони на працю немає, ми все одно будемо працювати», – запевнив Олександр Стадник.

На його думку, навпаки, зараз варто організовувати невеликі концерти, вистави для переселенців, їхніх дітей, аби вони могли «відходити» від війни.

«Зараз наша робота не на часі, бо війна. Дай Бог, війна закінчиться, і закінчиться нашою перемогою. Я вже відчуваю, що далі скажуть: зараз треба відбудовувати країну, давайте культуру поки залишимо. Я дуже цього боюся. Можливо, я помиляюся, і все зміниться», – каже керівник хору.

Він заявляє, що хор і далі працюватиме: записуватиме і поширюватиме свої твори у соцмережах, щоб підтримувати дух нації.

«Ми вже записали три такі твори, зробили відео-, аудіозаписи. Працюємо вже над четвертим. Викладаємо якомога більше в соцмережі, ютуб. Останній наш твір – молитва за перемогу «Царю небесний, джерело світла» – менше ніж за добу набрав більше як 4 тисячі переглядів, багато відгуків. Ті речі, які ми записали, дійсно на щось надихають», – стверджує гість програми.

Щодо майбутнього репертуару, то проблем з цим немає.

«В нас є що співати. Не треба переспівувати «Вставай, страна огромная», перекладати це на українську мову. Це дух іншого часу, і воно не буде звучати. І не час зараз плакати. Плачу, горя, смертей достатньо. Не треба плакати ще й у піснях. Треба дух піднімати до бою, до звитяги. І таких пісень у нас достатньо», – зазначив Олександр Стадник.