Одне із найпотужніших підприємств “Дубномолоко”, де виготовляють сири торгової марки “Комо” влаштувало своєрідний день відкритих дверей. З нагоди професійного свята підприємців мер Дубна вирішив познайомити місцевий бізнес із таємницями виготовлення сиру – керівництво заводу з радістю погодилося поділитися своїми досягненнями.

Гостям коротко розповіли про те як створюється сир на підприємстві та показали основні процеси його приготування в різних цехах. Ось так вже сформовані та датовані бухти сиру відправляють у плавання в солоному розчині.

Ця процедура допомагає рівномірно просолити сирні цеглини. Далі готовий продукт відправляють на герметичне пакування аби зберегти його смак та якість.

Далі упакований сир потрапляє у спеціальні кімнати зберігання. Температура тут коливається від восьми до дванадцяти градусів. У цих кімнатах він дозріває. Тривалість процедури залежить від сорту сиру: від одного місяця і аж до року. Окрім сирних брил, на підприємстві роблять нарізку.

Шматочки сиру фасують в упаковки по 150 грам. Взагалі на підприємстві виготовляють 17 видів твердих сирів і близько 38 фасованих. Нині, кажуть працівники, хочуть збільшити обсяги плавлених сирів. Нині їх є 23 види. Нещадавно випустили нову лінію плавлених сирів у тюбиках.

Міський голова Дубна Василь Антонюк каже, дуже радий можливості показати місцевим підприємцям процес сироваріння, адже підприємство є одним із найпотужніших платників податків.

Директорка із виробництва Наталія Шкаравецька розповідає – аби бути лідерами на ринку на підприємстві доводиться невтомно працювати.

Після екскурсії виробництвом гостей привітали із професійним святом та почастували сирними смаколиками.