На Волині реалізовують проєкт «Файний подкаст», у рамках якого записують аудіорозмови з відомими краянами на теми історії, культури, мови, екології. У підсумку слухачам стануть доступні 10 таких інтерв’ю.

Про це у програмі «Ранок LIVE» 26 жовтня розповів керівник проєкту Павло Данильчук.

За його словами, проєкт реалізує громадська організація «Волинська фундація» за підтримки Українського культурного фонду (УКФ).

Загалом, каже він, культура прослуховування подкастів на Волині не надто розповсюджена, наразі вона лише зароджується.

«Коли ми почали готувати цей проєкт, одним із завдань була популяризація культури прослуховування подкастів на території Волині і Луцька. Справді, в нас мало хто їх слухає… Я сам зіткнувся з подкастами, коли почався карантин. Ця ситуація і надихнула нас перевести «Файну гутірку» – наш проєкт, який ми в 2017 році заснували із дружиною Анею, – у формат записів», – розповів гість студії.

Він стверджує, що прослуховування подкастів – це наче повернення до радіо, однак тут можна обирати, коли, де і що слухати.

«Узяв навушники – і в будь-який час у будь-якому місці прослухав. Особисто мене це повертає в часи дитинства. Це ніби радіо, яке ти обираєш, повернення культури прослуховування радіо», – зазначив Павло Данильчук.

Він вважає, що подкаст слухають, коли не хочуть витрачати час даремно, наприклад, у дорозі.

«Люди, щоб не тратити час даремно, слухають корисні речі. Це можуть бути якісь навчальні курси, цікаві розмови з улюбленими зірками, на яких ви підписані. Це може бути просто музика. Це вже не форма подкасту, але музика є на аудіоплатформах. Прослухав подкаст – включив музику. Це можна поєднувати», – зауважує керівник проєкту.

Він розповів, що теми подкастів були визначені одразу у проєкті.

«Це – теми збереження історичної спадщини, екології, стану української мови, загалом культури. І акцент робимо на Волині. Наші всі гості – волиняни… Якщо історична спадщина – це Тетяна Яцечко-Блаженко, відома історикиня і популяризаторка історичної спадщини. Якщо говоримо про екологію, то ми запросили активну організацію Zero waste. Якщо говоримо про українську музику – запросили відомих виконавців Сашка Положинського та гурт «ФлайzZzа». Якщо українська мова, то це Аліна Шпак, лучанка, заступниця уповноваженого з питань української мови», – пояснює керівник проєкту.

Завершальний, 10-й, за словами Павла Данильчука, випуск буде із поеткою, лучанкою Анною Луцюк, яка керувала книгарнею «Є», а зараз займається «Видавництвом Старого Лева».

Гість студії упевнений, що чим більше людей слухатиме подкасти, чим вони ставатимуть популярнішими в Україні, тим більше буде відповідної публіки й на Волині.

Хоч проєкт завершується, але його учасники сподіваються, що будуть і далі розвивати формат подкастів на Волині.

«Ми хочемо лишити цей формат. Адже бачимо, що це цікава річ, яку варто продовжувати. І якщо будемо мати якихось гостей – з ними записуватимемо подкасти», – каже Павло Данильчук.

Він розповів, що, окрім, інтернету, подкасти «Волинської фундації» можна слухати на радіо «СІД ФМ».

Також назвав людей, які причетні до реалізації проєкту.

«Допомагає нам ведуча Вікторія Жуковська, монтує Анастасія Передрій, проводить інформаційну кампанію Юлія Грищук, допомагає запрошувати гостей Марійка Доманська. Мені допомагає моя дружина Аня Данильчук», – зазначив Павло Данильчук.

Сторінка проєкту «Файний подкаст» у фейсбуці: https://www.facebook.com/faynahutirka