Луцький міський голова Ігор Поліщук вважає малоймовірною участь Збройних сил Білорусі, зокрема десантно-штурмових батальйонів і бронетехніки, у наступі на Україну, однак повністю цей варіант не відкидає.

Про це він сказав у програмі «Актуально» на 12 каналі 16 березня.

«Згідно з усіма соцопитуваннями, які є у відкритих джерелах, вкрай низька кількість білорусів підтримує участь Республіки Білорусь у цій війні, вони не хочуть, щоб їхні солдати і офіцери брали у ній участь. Тому що немає підстав. Україна нічим Білорусі не загрожує. І якщо навіть таке станеться, то це буде виглядати, що білоруси є просто російськими найманцями», – сказав Ігор Поліщук.

Він зазначив, що багато волинян має знайомих, родичів у Білорусі, які спілкуються з військовослужбовцями, які служать у Збройний силах Білорусі.

«Фактично ніхто з них не бажає брати участь у цій операції, тому що мотивації немає ніякої», – стверджує міський голова.

«Однак ми не можемо відкидати на 100% такий варіант, тому що бачимо, що ситуація дуже складна, і президент Республіки Білорусь під впливом президента РФ може прийняти будь-яке рішення», – додає він.

Нещодавно Ігор Поліщук оприлюднив відеозвернення до білоруського народу, зокрема до міста-побратима Бреста, із проханням не воювати з Україною. Він запевняє, що воно зібрало величезну кількість переглядів.

«Ми аналізувати коментарі. Переважна їх кількість була схвальна. Люди підтримують подальше нормальне взаємоіснування наших держав і не бажають, щоб ЗС Білорусі брали участь у цій війні», – розповів голова Луцької громади.