За три роки реформи децентралізації 15 ОТГ затвердили стратегію розвитку громади. Стільки ж – ще розробляють. Решта – два десятки навіть не починали.

На черговому семінарі у Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування говорили саме про важливість створення стратегій. Радник з питань децентралізації Петро Гоцалюк запевняє, що першим кроком має бути розмова з місцевими мешканцям та підприємцями. Адже вони як ніхто знають проблеми громади та те, що чого в ОТГ не вистачає.

Петро Гоцалюк додає, що саме із цим етапом виникають труднощі. Люди не завжди охоче допомагають у створенні стратегії. Вважають, що усе можуть вирішити без них. Саме тому, засідання стратегічних комітетів роблять відкритими і залучають місцевих.
Паралельно працюють над створенням не лише стратегічних, а й комунікаційних стратегій.

У Княгининівській громаді хоча і є стратегія розвитку, проте вона лише на три роки і тому потребує оновлення.

Джерел фінансування в об’єднаних громад є кілька. Зокрема, інфраструктурна субвенція, громадський бюджет, транскордонне співробітництво, державний фонд регіонального розвитку, конкурс проектів секторальної підтримки, різноманітні гранти. Крім бюджету громади є й інші джерела, з яких можна залучати кошти. А стратегія розвитку допомагає ефективно їх використовувати, спланувавши роботу на роки, в кожному населеному пункті громади.