На думку заступника голови Волиньради, колишнього військового Григорія Пустовіта, є кілька імовірних причин того, що у Білорусі вирішили збільшити кількість особового складу Збройних сил.

Їх він назвав у програмі «Актуально» на 12 каналі.

Передусім – відтягнути час.

«Сьогодні мова йде про 24-25 тисяч особового складу Збройних сил Білорусі. Щоб збільшити їх до 80 тисяч – потрібні час, ресурс. За день і навіть за місяць їх настільки не збільшити. Тим більше в білорусі свідомо затягуватиметься цей процес. На це їм потрібні будуть гроші, і лукашенко знову їздитиме в росію і проситиме», – вважає Григорій Пустовіт.

Ще одна причина – щоб не віддавати розконсервовану техніку росії.

«Ми недавно чули, що білоруси почали розконсервовувати техніку і везти в росію. Лукашенко міг подумати: навіщо це робити? І заявити путіну, мовляв, вона йому потрібна, щоб озброїти армію, яка буде створюватися», – каже заступник голови облади.

І, звісно, додає, не можна виключати підготовку білоруських Збройних сил до вступу у війну з Україною.

«Але треба визнати, що в усьому цьому є здоровий глузд. При всьому ставленні до лукашенка він ухиляється від прямого вторгнення. І він може вторгнутися лише тоді, коли росія буде успішно наступати і захоплювати територію. А поки ми чинимо опір, зупиняємо ворога, поки ворог не має оперативного і тактичного упіху, за винятком деяких моментів, Білорусь, бачачи цю пробуксовку, не буде лізти у війну. Хоч путін їх штовхає, і сумніву у цьому немає», – заявляє гість програми.