Спеціалісти назвали 5 причин, що впливають на обміління Світязя. Серед них – несправні гідротехнічні споруди, відсутність опадів, висока температура повітря, розробка кар’єру в Білорусі, а також замуленість каналів, що живлять водойми.

Про це йшлося під час наради щодо збереження водних ресурсів Волині, – повідомляє прес-служба ОДА.

За словами екологів, озера міліють внаслідок розробки у Республіці Білорусь Хотиславського кар’єру.

В обласному управлінні водних ресурсів кажуть, що одна з основних причин обміління – відсутність опадів, а також високі температурні показники повітря.

“Ми проводимо обстеження, регулювання водно-повітряного режиму, догляд – все, що від нас вимагається. Рівень води знижується в першу чергу через погодні умови. Окрім того, велика частка каналів знаходиться та балансах ОТГ, їх не прочищають. Держава не виділяла належного фінансування на ремонти шлюзів та водогінних споруд. Також потрібно збудувати регулюючі споруди, однак питання – в коштах”, – повідомив начальник управління Ростислав Кравчук.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ірина Вахович пояснила, чому міліє Світязь і як його будуть рятувати. ВІДЕО

У підсумку наради щодо збереження водних ресурсів області та належного стану утримання гідротехнічних споруд т.в.о. голови ОДА Олександр Киричук доручив управлінню водних ресурсів негайно підготувати план необхідних заходів для вирішення проблеми обміління водойм.

Киричук запевнив присутніх, що звертатиметься до центральних відомств у Києві з метою отримання відповідного фінансування для порятунку озер волинського полісся.