Поверхи гуртожитку Волинського національного університету ім. Лесі Українки серед ночі полонив густий дим. Криками про пожежу та негайну евакуацію вахтерка розбудила усіх мешканців. Та послухали чергову не всі. Троє студентів лишилися в епіцентрі задимлення – на 8-му поверсі.

Чи вдалося їм вибратися із димової пастки, що горіло і хто може бути причетним до нічної пожежі – у сюжеті 12 каналу.

«Ми почули крик, шум, гам. Вийшли на коридор, всі почали говорити, що все в диму – горимо», – згадує студент Максим.

О першій годині мешканців університетського гуртожитку на Соборності в Луцьку, розбудили криками про негайну евакуацію.

«Вийшли на коридор, побачили, що з сміттєпроводу йде дим», – розповідає Максим.

Про задимлення у приміщенні, кажуть в університеті, в рятувальну службу повідомила вахтерка. Вона саме обходила поверхи.

«Відповідно до посадової інструкції щодві години обходить гуртожиток. У результаті виявила на першому поверсі задимлення», – пояснює начальник відділу охорони праці ВНУ ім. Лесі Українки Микола Негодюк.

Поки надзвичайники їхали на виклик, вахтерка із викладачем, який теж проживає в гуртожитку, взялися будити всіх мешканців. За лічені хвилини майже 80 людей стояли на вулиці. Та троє, кажуть у службі ДСНС, лишилися всередині. Студенти намагалися вогнегасниками, які, до слова, є на кожному з 9 поверхів, самотужки приборкати займання.

«Троє студентів з 8-го поверху були порятовані за допомогою саме рятівників. Це такі спеціальні апарати для захисту органів зору й дихання, які підключаються до апарату рятувальника… На цій пожежі ніхто не постраждав, жертв немає. Вона була досить швидко локалізована і за 5 хвилин ліквідована», – повідомила речниця ДСНС у Волинській області Ірина Варварук.

В університеті ж кажуть: пожежею нічну подію назвати важко, бо вогню як такого у самому приміщенні не було. Усе відбулося тут із тильної сторони будівлі. Сюди раніше без виходу з гуртожитку можна було по сміттєпроводу скинути усі відходи. Щоправда, років з 20 тому баки на усіх поверхах заварили, тож сміттєпровід не працює.

Та якщо всередині гуртожитку до сміттєпроводу не добратися, то до приміщення, куди він веде, – легко.

В університеті припускають: хтось серед ночі кинув до підсобного приміщення недопалок. Сміття, яке студенти викидають сюди, задимілось, а дим пішов уверх – по сміттєпроводу.

«Можливо, якийсь сторонній навіть, людина, чоловік проходивши, кинув. І в результаті ось відбулося задимлення. І дим пішов на поверхи по сміттєпроводу», – пояснив Микола Негодюк.

У ВНУ імені Лесі Українки додають: у всіх гуртожитках університету хочуть встановити пожежну сигналізацію. Нині вже розробили проєктно-кошторисну документацію. Залишилося лише фінансове питання. Утім вже до кінця року, надіються в університеті, сигналізацію таки поставлять.