До Верховної Ради внесли кандидатуру голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку України.

Відповідний проєкт постанови оприлюднили на сайті парламенту. Його вніс президент України Володимир Зеленський, – пише Бабель.

Заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук повідомила, що голосування за нового главу Нацбанку, імовірно, відбудеться вже завтра, 16 липня. Кравчук додала у коментарі, що обговорення у фракції кандидатури Шевченка може відбутися зранку.

Два тижні тому Кравчук повідомляла, що одним із кандидатів на посаду нового очільника Нацбанку може бути саме Шевченко.

«Прізвище Кирила Шевченка з Укргазбанку звучало серед кандидатур. Але, знову ж таки, повинні бути офіційні подання, офіційні сигнали, а не просто листування у внутрішньопартійному чаті», — зазначила тоді вона.

За даними BBC, Кирилу Шевченку 47 років. Він Народився у російському місті Тула, у середині 1990-х навчався у Харківському державному економічному університеті.

З 1994 року працює у банківському секторі, зокрема в “Українському кредитному банку”, банках “Аваль” і “Фінанси і кредит”.

З 2006 по 2009 рік був головою правління Державної іпотечної установи, яка викуповує гривневі іпотечні кредити.

Також у 2009 році був радником тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Пізніше був першим заступником голови правління “Укргазбанку” та очолював правління кількох інших фінансових установ і працював радником в “Ощадбанку”.

З грудня 2014 року став виконувачем обов’язків голови правління “Укргазбанку”, який він остаточно очолив у травні 2015 року після відкритого конкурсу.

“Укргазбанк” – один з кількох українських державних банків, майже 95% його акцій належать державі.