Крейда в красивій обгортці. Так часто називають фальшиві або ж неякісні пігулки. На Волині випадків фальсифікації лікарських засобів протягом кількох останніх років не фіксували, втім в Україні це траплялося неодноразово.

Восени цього року на ліках з’явиться маркування, яке дасть можливість, завдяки мобільному додатку перевіряти оригінальність медикаментів. Кабінет Міністрів вже ухвалив відповідну постанову. Оскільки проект пілотний, його будуть впроваджувати поступово. Участь візьмуть спочатку декілька виробників. А до 2023 маркування планують зробити обов’язковим.

На упаковці ліків друкуватимуть спеціальний 2D код. Його можна буде просканувати через спеціальний мобільний додаток. Очікують, що він стане доступним наприкінці року. Таким чином можна буде дізнатися усю інформацію про ліки — зокрема чи препарат не фальсифікований, або протермінований.

Обіцяють, що нововведення не позначиться на ціні.

А тим часом в управлінні держслужби з лікарських засобів нагадують як іще вберегтися від фальсифікату.

А от аптекарі кажуть, що є ще один спосіб. Завжди вимагайте від від продавця ліценцію на лікарський засіб.

Статистики щодо підроблених ліків в Україні немає. Втім ще у 2018-му Всесвітня організація охорони здоров’я заявляли, що 1 з 10 лікарських засобів є неякісним або фальсифікованим у країнах з низьким та середнім рівнем доходів, до яких належить і Україна.