Українці часто-густо вважають, що ковід витіснив грип. Мовляв, усіх хворих записують у статистику нового вірусу. У Волинській обласній інфекційній лікарні підтверджують: нині людей, які хворіють на грип, – значно менше, ніж було до пандемії. І хоча цей вірус завжди був найагресивнішим із групи гострих респіраторних інфекцій, однак його «титул» доволі швидко перейняв ковід. Втім, кажуть медики, не коронавірусом єдиним.

Епідеміологиня із лабораторного центру стверджує: з початком епідсезону поширення грипу ні в Україні, ні на Волині не фіксували. Але хоч ковід нині домінантний, себто очолив усі віруси, є безліч видів ГРВІ, на які теж хворіють волиняни.

Цікаво, що людина може підчепити будь-який із цих вірусів одночасно із ковідом. Більше того, за словами медиків, хворіти можна і на ковід, і на грип одночасно.

Чим відрізняють грип від ковіду? Втрата смаку і нюху, кажуть інфекціоністи, – один із симптомів ковіду. Однак це частіше траплялося під час першого спалаху, нині ж в інфікованих дедалі рідше зникають ці відчуття. А ось що точно вказує не на ковід, а на грип, то це температура.

«Грип дає більш швидкий і високий підйом температури. Людина навіть може відчути той момент, коли захворіла. При ковіді це більш поступово», – пояснює лікарка-інфекціоністка Наталія Маркова.

Відмінністю є також інкубаційний період. Людина, яка контактувала з кимось із ГРВІ чи грипом, може захворіти вже через добу. А вірус ковіду вражає пізніше.

Єдиний спосіб вберегтися від ускладнень як коронавірусу, так і грипу – вакцинація. І від першої, і від другої недуги, кажуть епідеміологи, вакцини в області є. Їх, запевняють, вводити можна хоч в один день. Є лише одна умова: аби вакцинація проводилася в різні ділянки-частини тіла.

Ліків як проти грипу, так і проти ковіду не існує, є лише симптоматичне лікування. І якщо нині черги збирає лише ковід-вакцина, то не слід забувати про щорічне щеплення і проти грипу, кажуть медики. Адже рано чи пізно він повернеться. І треба бути готовими «зустрічати».