Депутатка Луцької міської ради Алла Доманська вважає, що культуру у селах, які приєдналися до обласного центру Волині, потрібно всіляко підтримувати і розвивати. Зокрема важливо, щоб у кожному селі активно працював клуб, який має стати майданчиком для створення культурного простору.

Про це вона заявила у програмі «По дорозі» на 12 каналі 26 жовтня.

Алла Доманська не погоджується з думкою, що підтримка культури – це ремонт клубів, покращення їх матеріально-технічної бази.

«Мене це дивує, бо це треба робити за замовчуванням. Це нормальна ситуація, коли будинок культури ремонтується і підтримується його матеріально-технічна база. Але культуру треба розвивати і з іншої сторони – творчої, у плані співпраці різних рівнів, сектору державного і недержавного, і ця співпраця, синергія, може дати поштовх для розвитку культурного процесу у Луцьку, бо він, мені здається, тут досить статичний», – зауважила депутатка.

Вона розкритикувала спробу відділити міську культуру від сільської у Луцькій громаді.

«Я не розумію, навіщо це робити. До нас приєдналися села, їхні клуби. Ясно, що там ситуація дуже різна. І матеріально-технічна база дуже різна, і сам творчий процес. Є клуби, які працюють дуже гарно, є клуби, які не працюють фактично взагалі. І робота ведеться так, що відділяють міську культуру від сільської», – каже Алла Доманська.

На її думку, сільські будинки культури треба не те що зберігати, а ще й активно з ними працювати.

«Клуби по селах мають активно працювати, тому що люди мають відчувати комфорт від перебування у своєму населеному пункті. Якщо ми всю культуру зберемо в Луцьк і будемо людей сюди привозити, який тоді сенс людям жити в селі, який сенс їм там лишатися і розвивати той же аграрний сектор? Люди повинні мати можливість у себе на місці відпочити, проявити якусь свою творчість. На це й налаштована сьогодні галузь культури – на задоволення культурних потреб громади», – пояснила обраниця.

За її словами, мають створюватися культурні хаби, культурні простори.

«Заклади культури мають змінити свій принцип роботи. Вони мають працювати не як місце, де раз за якийсь час відбувається концерт, а як простір для творчості. Щоб люди туди могли туди в будь-який час прийти, позайматися своєю творчістю, долучитися до творчості інших, обмінятися своїми думками», – висловилася Алла Доманська.

«Я не завжди розумію, як це все запустити, але розумію, що якщо активно працює клуб, він об’єднує. У контексті фестивалю «З родинного джерела» можу сказати, що дуже потужно працює, наприклад, клуб у Боголюбах, і він реально об’єднує громаду.

Мені здається, зараз важливо з’ясувати особливість кожного закладу у сфері культури – чим він може бути корисний для громади. Хтось може більше вокальним мистецтвом займатися, інші – хореографією. А зрештою, зараз можна ще створювати центри народної творчості. А в нас є майстри. Тим більше зараз, після приєднання сіл, цих майстрів треба віднайти, підтримати, показати всім. І це велика робота сектору культури», – стверджує депутатка Луцькради.

До того ж, каже вона, час уже збагнути, що у культуру варто вкладати, бо це прискорить і економічний розвиток.

«У нас про це поки не хочуть думати, але вже давно відомий факт, і зараз це підтверджують європейські країни, що культура – серед важливих галузей, в які потрібно вкладати, які потрібно розвивати, щоб економічно розвивалися регіон, місто, селище», – додала депутатка.