Найбільша на Волині річка Прип’ять рекордно обміліла.

Уже кілька років на її притоках майже не ставалося паводків і повеней, а цієї осені впродовж тривалого часу відзначаються надзвичайно низькі рівні води, пише Голос України.

З цього приводу відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять у Луцьку.Учасники засідання обговорили шляхи розв’язання екологічних проблем найбагатоводнішої притоки Дніпра. Зокрема, було проаналізовано антропогенні впливи на кількісний та якісний стан вод з боку точкових джерел у басейні річки Прип’ять та перерозподілу її стоку в Білоозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу. Остання проблема є актуальною як для Україні, так і для Республіки Білорусь.

Білоозерська водоживильна система, функціонуванню якої в Луцьку було приділено чимало уваги, останнім часом дедалі частіше згадується екологами як одна із найбільш вразливих точок у верхів’ї Прип’яті.

Прип’ять рекордно обміліла, рівень води у річці станом на 2 листопада на двадцять сантиметрів нижчий за історичний мінімум на цю пору року.

Витоки Прип’яті розташовані на території Любомльського і Шацького районів. Останнім часом серйозну стурбованість у громадськості викликає масовий розвиток ягідництва на берегах Прип’яті біля села Положеве Шацького району. Зараз тут розводять лохину на площі 160 гектарів, у планах власників наростити плантації ще більш ніж на сто. В умовах засушливого клімату, не характерного раніше для Волині, лохина потребує штучного поливу. Для зрошення плантацій згодом потрібно буде понад чверть мільйона кубометрів води за сезон. До того ж, фільтруючи через легкі ґрунти, вона забруднюватиме річку Прип’ять, оскільки плантації лохини розташовані всього за кілька десятків метрів від річки. Тож за пропозицією одного із учасників зустрічі, слід подумати про обмеження зростання плантацій лохини на цій екологічно ранимій території.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Створили робочу групу, яка з’ясовуватиме причини обміління Шацьких озер