У світі поширюється лямбда-штам COVID-19. Лямбда-штам збудника COVID-19, вперше виявлений на території Перу, поширився вже у понад 30 країнах.

Про це розповіла голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове під час трансляції, яка велася у Twitter організації, – пише Суспільне.

Він (лямбда-штам – ред.) циркулює у низці держав, здебільшого у Північній і Південній Америці, хоча дотепер він був виявлений у більш ніж в 30 країнах”, – повідомила вона.

Варіант коронавірусу, який отримав назву “лямбда”, був вперше виявлений у Перу ще в серпні минулого року – зараз там на нього припадають 82% нових випадків зараження. Експерти зазначають, що цей варіант має чимало мутацій у білку шипа вірусу, що може впливати на швидкість його передачі.

Дані про нову мутацію коронавірусу поки що вкрай обмежені, інформацію про неї надають переважно фахівці з Південної Америки, де вона поширилася найбільше. Вірусолог Пабло Цукаяма з університету Каєтано Ередіа в Лімі (столиця Перу. – Ред.) з командою стежив за еволюцією цього штаму в Перу кілька місяців з допомогою тестування геному, пише DW. Він розповів, що якщо в лютому було зафіксовано 200 випадків ковіду, викликаного штамом “лямбда”, то до кінця березня він складав половину всіх проб, а за три місяці – більше 80% проб по країні. До того ж, цей штам може бути більш заразним і призвести до більшої кількості госпіталізацій та смертей.

А от щодо симптомів нового варіанта, то Цукаяма розповів, що серйозних змін порівняно з уже відомими мутаціями не реєструвалося. Хоча у деяких неофіційних звітах лікарів йшлося про те, що цей варіант може частіше викликати проблеми з кишківником.