І знову про сморід. У Луцькраді вкотре обговорили цю проблему. Кажуть – за один тиждень на гарячу лінію  надійшло декілька сотень дзвінків зі скаргами.

Екологи кажуть, що головні складники луцького смороду – сірководень та аміак. Обидві речовини можуть негативно впливати на здоров’я, якщо дихати ними регулярно. А лучани такий букет вдихають вже третій рік поспіль.

У муніципалітеті кажуть, що перевірили каналізацію, очисні споруди і декілька підприємств. Запевняють, що основним джерелом неприємних запахів є фільтраційні поля цукрового заводу, куди підприємство “Біопек” зливає мелясну барду.

У міськраді переконують, що саме з 2016 року, коли завод запустили, і почались проблеми з неприємним запахом у Луцьку. Втім, “Біоетанольний завод” муніципалітет звинувачував не завжди. До прикладу, минулоріч міська рада називала іншу причину неприємних запахів.

Та і сморід почався з районів далеких від від цукрового заводу.

У Держекоінспекції ж кажуть: проблема неприємного запаху в Луцьку комплексна. Це і фільтраційні поля, і очисні споруди у селі Липляни, і проблеми з каналізацією.

Поки владці шукають вихід – лучани продовжують дихати шкідливими речовинами та псувати своє здоров’я.