Учасник бойових дій не зміг отримати безплатні ліки через бюрократичні нюанси, пов’язані з його місцем реєстрації.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

До редакції телеканалу звернувся атовець Дмитро Забощук. Нещодавно його доправили до районної лікарні у селі Липини з сильним головним болем та підозрою на інсульт. Там надали допомогу, зробили безплатне МРТ. Тоді виписали ліки, але попередили: частину з них лікарня надати йому безплатно не в змозі.

Йому порадили звернутись до сімейної лікарки, аби вона виписала частину медикаментів. Це реальний варіант, оскільки в Україні діє програма, згідно з якою деякі препарати пільговики можуть отримати безоплатно.

“В аптеці мені сказали: навіть якщо сімейний лікар випише мені рецепти, вони їх видати не зможуть, оскільки сільська рада, де я прописаний, Підгайцівська ОТГ, не уклала договір з жодною аптекою, яка є на території районної лікарні, які могли би видати ці ліки по рецепту”, – каже ветеран.

Сімейна лікарка ветерана Оксана Чертюк пояснила, що їх медзаклад не уклав угоду з двома громадами Луцького району: Смолигівською та Підгайцівською. І це означає, що пільговики, які прописані там, але уклали договір з лікарем медзакладу в Липинах, не можуть отримати компенсації за безплатні ліки.

“Дана громада уклала договір з аптекою, яка знаходиться безпосередньо в центрі Підгайців, аптечна мережа. Йому просто треба було звернутись туди. Щоб отримати, отоварити дані рецепти. Оскільки ці рецепти не отоварюються в кожній аптеці, бо це по договору”, – пояснила вона.

Втім, після цієї ситуації медзаклад таки планує сконтактувати з Підгацівською сільрадою, аби вирішити це питання.

Деталі історії – у сюжеті.