Любов, одруження, діти – непорозуміння, розлучення, аліменти. На жаль, такі наслідки подружнього життя мають тисячі українських пар. Лише за минулий рік близько 4 тисяч волинських жінок залишилися сам на сам у вихованні дітей, а цифра безвідповідальних батьків щороку росте. З останніми плідно працює юстиція.

Про механізми, можливості та результат роботи – дізнавалися журналісти 12 каналу.

Оформляються на чверть ставки, беруть зарплату у конвертах, переписують майно на родичів і, навіть, міняють прізвища. До таких тільки хитрощів вдаються батьки, щоб не сплачувати аліменти. Серед боржників немало впливових і заможних людей, кажуть виконавці.

“Один з боржників – колишній військовий прокурор, у нього було декілька жінок і заборгованість він має на кожну з них. Заборгованість у нього була майже пів мільйона гривень”, – розповідає заступниця начальника управління юстиції у Волинській області Людмила Пироженко.

Обмеження боржника у виїзді за кордон, керуванні авто, користуванні зброєю працюють краще за колекторів. А відтепер злісним неплатникам аліментів ще й арештовуватимуть банківські рахунки.

“Дуже зручно державному виконавцю, коли накладається арешт на кошти боржника, а станом на сьогоднішній день з нами співпрацює 7 банків”, – каже Людмила Пироженко.

Лише цьогоріч завдяки обмеженням виконавча служба на користь 4 тисяч волинських дітей стягнула майже 24 мільйони гривень. А з початку їх запровадження у 2018 му примусові стягнення аліментів в області сягнули 275 мільйонів. Далі буде, обіцяють в органах юстиції. І нагадують, що аліменти – це не право, а обов’язок.