Сонце починає раніше закочуватися за обрій, його проміння уже не обпалює, а просто гріє, горобина просто мозолить очі своїм яскраво помаранчевим кольором і у повітрі шириться ледь помітний запах підгнилих яблук… 

Думаєте, далі буде ностальгійний текст із нотками жалю про те, що наближається осінь? А от і ні! Далі поговоримо про те, що літо триває, що серпень – дуже комфортний місяць для мандрівок! Тож не забудьте організувати тури вихідного дня з Житомира. Адже попереду ще, як мінімум, три тижні для того, влаштувати собі незабутній відпочинок, поповнити свій внутрішній запас енергії, пережити позитивні емоції, знайти своє місце сили, насолодитися красою і неповторністю усього, що нас оточує за межами буденної і гамірної реальності.

І для того, щоб пережити усе це, не обов’язково їхати на край світу. Адже для когось цей «край світу» і є в Україні. Яку ми самі ще так мало знаємо.

Тому одна із найкращих і, що важливо, достатньо бюджетних мандрівок – в наші українські Карпати. І тут для туристів і подорожніх відкривається просто величезна кількість маршрутів і місць, які можна і варто відвідати. Це можуть бути відомі усім Буковель, Говерла, Яремче, озеро Синевір, долина нарцисів чи замок графа Дракули.

А можна обрати геть інший варіант – пройти стежками, мало витоптаними ногами туристів, постояти під струменями водоспаду, які пробивають собі дорогу просто серед лісових хащів, побачити статую «як у Ріо-де-Жанейро», попити із джерела справжньої мінеральної води «із бульбашками», відвідати музей гуцульської магії чи поблукати між скелями, де переховувався з опришками Олекса Довбуш.

Отже, місця, які можна відвідати ще цього літа.

Водоспад Лабезний 

Розташований  він неподалік відомого курорту Східниця на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Лабезний складається з 5 каскадів. Його висота – 12 метрів. З усіх сторін він оточений лісом і крутими схилами.

Маршрут цей – непростий, стежки тут стрімкі і часто грузькі, тому сюди дістаються справжні відчайдухи. Мандрівка сюди – справжня знахідка для тих, хто хоче відпочити від гамору і натовпу, побути наодинці з природою і з собою. 

Приємний бонус – можливість постояти під прохолодними струменями води, які, падаючи з 12-метрової висоти, бадьорять, наповнюють своєю силою та енергією.

Трускавець

Якщо ви будете їхати до водоспаду зі сторони Львова, через Стрий і Дрогобич, обов’язково заверніть до Трускавця. 

І не лише для того, щоб випити цілющої нафтусі, а й щоб побачити величну статую, що височіє над містом. 2020 року тут відкрили найбільшу в Україні скульптуру Ісуса, яка є копією Христа Спасителя у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). 

Висота статуї разом із постаментом – 12 метрів. Вона справді вражає своєю величчю і красою.

Кваси

На відміну від Трускавця, де мінеральну воду п’ють у бюветі, в селі Кваси на Закарпатті її куштують просто із природніх джерел. Назва села походить від смаку кислої або ж  «квасної» води, що б’є тут ключами повсюди. Місцеві мешканці стверджують, що їх тут близько двохсот. 

Якщо вас усе ж більше приваблюють більші активності, майте на увазі, що Кваси є початковою точкою багатьох туристичних маршрутів, скажімо до таких вершин як Шешул, Петрос чи Близниця.

А ще звідси всього 6 км до села  Ділове, яке вважається географічним центром Європи. 

Верховина

Пошановувачі давніх народних обрядів і вірувань можуть вирушати в селище Верховина  на Івано-Франківщині. Тут працює Музей гуцульської магії, у якому можна дізнатися усе про карпатських мольфарів – у що вони вірили, як і за допомогою чого допомагали людям, де черпали свою силу. : У музеї можна ознайомитися з практикою двох найсильніших мольфарів — Андрія Атаманюка та Михайла Нечая.

Скелі Довбуша

Легендами і магією оповите ще одне сакральне для гуцулів місце – скелі Довбуша. На думку дослідників, тут колись було і язичницьке святилище, і печерний монастир. Ці скелі, висота яких подекуди сягає 50 метрів, ставали у різні часи і неприступною фортецею, і частиною мисливських угідь. 

А ще одним із пристанищ опришків і їхнього легендарного ватажка Олекси Довбуша.  Словом, історія цього місця дуже цікава. А ще ходять чутки, що кам’яні велетні охороняють таємничу печеру з золотом Довбуша, яка відкриється лише тому, хто володіє заповітним словом.

Отже, час вирушати в дорогу за новими знаннями, враженнями, емоціями. Карпати чекають.