Невеличка виразка на слизовій ротової порожнини, яка довго не гоїться, може виявитися онкологічним захворюванням. При цьому пацієнтові важливо не втратити часу і звернутися до потрібного лікаря, аби мати більше шансів на одужання.

Про це стало відомо із програми «Телемедицина» на 12 каналі 14 вересня.

Як розповів завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії Волинської обласної клінічної лікарні Дмитро Струк, до нього часто звертаються пацієнти уже запущені – приблизно через пів року після того, як захворюваня проявилося. Таким хворим не завжди вдається допомогти.

«Якщо появилася виразка на язику чи слизовій порожнини рота, вона людину практично не турбує, і людина думає, що минее. Тиждень-два – не проходить. Йде до сімейного лікаря чи стоматолога – можуть призначити якісь полоскання. Болі втихають, людина забуває… І до нас приходить уже запущеною, виразка великих розмірів, коли вже у процес включилися нервові закінчення, метастази пішли в лімфатичні вузли. Коли людина приходить своєчасно – ми можемо допомогти, коли запущена – не завжди можна отримати стопроцентний результат лікування», – зауважив лікар.

За його словами, небезпечні виразки можуть з’явитися зокрема у людей, які носять знімні протези і довго їх не змінюють.

«Коли пацієнт давно носить знімний протез (їх рекомендують міняти через 5 років), йде атрофія альвеолярного відростка. Протез починає тиснути на слизову під час розмови, їжі. Він, як пилка, пиляє по слизовій, і утворюється виразка, яка потім перероджується в рак», – пояснює Дмитро Струк.

«У нас був випадок. Молода жінка, 35 років, три місяці ходила з виразкою. Стоматологи лікували, примочки робили, чимось полоскали. Прийшла до нас, бо якийсь розумний стоматолог їй це порадив. Ми взяли на біопсію кусочок тканини, і виявилося, що є рак. Їй була призначена хіміотерапія. Пацієнтка пройшла 2 чи 3 курси, і це дало результат. На сьогодні приходить раз у рік для контролю. Виразка закрилася сама, без оперативного втручання», – розповів хірург.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку відкрили 5 ліжок щелепно-лицевої хірургії для дітей