Центральний ринок – це комплекс кількох базарів, що належать різним структурам. Перші ряди лівої частини – це комунальне підприємство “Луцькі ринки”. Із ним 29 січня міська рада розірвала договір оренди землі, а людей, які тут торгували, попередили, щоб вивезли контейнери до 3 лютого. Інакше – примусовий демонтаж. О пів на десяту вечора вівторка, 4 лютого, муніципали взялися за демонтаж.

Базарувальники розповідають, що ринок почали громити одразу з трьох сторін. Невідомі чоловіки в балаклавах і з болгарками перелізли через паркан зі сторони парку. Один грейдер зніс ятку на розі вулиць Глушець та Паркової. Із боку Паркової, виламавши ворота, заїхав інший грейдер. Він проїхався одним із рядів, пошкодивши декілька контейнерів.

Підприємці таки заблокувати роботу техніки. Працівники муніципальної варти та невідомі чоловіки із території ринку втекли. Ближче до опівночі на місце події приїхав голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко. Разом із керівником волинської поліції Петром Шпигою вони коротко відповіли на запитання журналістів.

Попри те, що мали демонтувати контейнери із рядів комунального підприємства “Луцькі ринки”, грейдер заїхав на інший ринок – той, що належить підприємцеві Любомиру Пахолку.

Любомир Пахолко у коментарі 12 каналу розповів, що має чинний договір оренди до 2027 року. Підстав ламати контейнери на його ринку, каже підприємець, не було, адже базарувальники з цієї ділянки найактивніше добровільно переїжджали на “Новий ринок”.

Муніципали ж не коментують, як сталося, що постраждало майно на інших торгових рядах. На дзвінки журналістів у Департаменті не відповідають.

Вранці під стіни міської ради завітали підприємці із вимогою пояснень. В міській раді їм відповіли, що демонтаж продовжать.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцькраді прокоментували нічний погром на Старому ринку.